| ব্যবহার | স্টাড এবং ট্র্যাক |
|---|---|
| টাইপ | হালকা Keel রোল ফর্মিং মেশিন |
| বেধ | 0.5-1 মিমি |
| ক্ষমতা | 20-40মি/মিনিট |
| শক্তি | 4.5+3kw |
| উপাদানের ধরন | পিপিজিআই/জিআই |
|---|---|
| উপাদান পুরুত্ব | 0.3-0.6 মিমি |
| উপাদান প্রস্থ | 1200 মিমি |
| রোলার স্টেশন | 12 স্টেশন |
| বেলন এবং খাদ উপাদান | 45# ইস্পাত নিভে যাওয়া এবং কলাই |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching and Plating |
| প্রকার | ডাউনস্পাউট রোল ফর্মিং মেশিন |
|---|---|
| বেধ | 0.3-0.6 মিমি |
| ব্যাস | 100 মিমি বা কাস্টমাইজড |
| শক্তি | 5.৫+৫.৫ কিলোওয়াট |
| ক্ষমতা | 10মি/মিনিট |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| Type | Metal roofing sheet roll forming machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| প্রকার | ডাউনস্পাউট রোল ফর্মিং মেশিন |
|---|---|
| বেধ | 0.3-0.6 মিমি |
| ব্যাসার্ধ | 100 মিমি বা কাস্টমাইজড |
| কাটিং | হাইড্রুলিক |
| শক্তি | 7.5+5.5kw |
| Type | Trapezoidal Profile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable market | Asia |
| Usage | Roof and wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V or customized |
| উপাদান | পিপিজিআই জিআই 1.5 মিমি |
|---|---|
| সক্ষমতা | 15মি/মিনিট |
| রোলার স্টেশন | 32 রোলার স্টেশন |
| Packaging Details | 1.Main roll forming machine and un-coiler is nude packing (If you need, we can also packed it with water-proof plastic) 2. PLC control system and motor pump are packed with water proof paper,spare parts in carton box. 3.One set of machine needs a 40' con |
| Delivery Time | 30 work days |